شنبه, 16 بهمن 1400 08:05

توصیه های لازم بعد از تزریق واکسن کرونا

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

توصیه های لازم بعد از تزریق واکسن کرونا 

  • پس از تزریق واکسن کرونا، برای احتیاط بیشتر، بهتر است در محل تزریـق واکسیناسیون به مدت 15 دقیقه بمانید.
  • برای رفع سردرد، تب، درد عضلانی و سایر علائم خفیف احتمالی بعد از تزریق واکسن کرونا، استراحت نموده، مایعات گرم بنوشید و می توانید از قرص مسکن استامینوفن استفاده نمایید.

 

  • درد، قــرمزی یا تـورم محل تزریق، احساس سنگینی در بازو، احساس خستگی، سردرد، تب، و درد عضلانــی یا علائمـی شبیـه آنفلوآنزای خفیف از عوارض شایع بعد از تزریق واکسن بوده که خوشبختانه این عوارض معمولا زود گذر بوده و طی یک الی دو روز بهبود می یابد.
  • اگر بعد از تزریق واکســـن، دچارعلایم بیماری شدید مثل (سردرد شدید، درد شکم، علایم عصبی، یا هر علامت ناتوان کننده‌ دیگر ) شدید و یا علایم خفیف بیش از 3 یا 4 روز ادامه داشت باید به پزشک خانواده خود یا مرکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش خود مراجعه نمایید.

 

  • بطور کلی اگر به هر دلیلی پس از واکسیناسیون به پزشک یا بیمارستان مراجعه می کنید باید حتما به آنها بگویید که چه نوع واکسن را تزریق نموده اید.

 

  • بعد از تزریق هر یــک از سه دوز واکســن کرونــا نیـازی به ماندن در قرنطینه نیست. ولی باید فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک مناسب را رعایت نمایید. حتـی افـرادی کـه به طـور کامل هـم واکسینــه شــده اند باید در جامعه همچنان فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک مناسب را رعایت نمایند.
  • شما هموطـن گرامـی در صـورت داشتـن هر گونــه سـوالی در زمینه تزریق عوارض واکسن می توانیـــد با مراجعه به سایت دانشگاه(health.mazums.ac.ir) اطلاعات لازم را بدست آورید ویا ازپزشک خانواده خود  بپرسید تا از راهنمایی لازم بهره منــد گردید.

 

از کلیه همشهریان بالای 18 سالی که 2 نوبت واکسن زده اند و از نوبت دوم آنها 3 ماه گذشته است، دعوت می شود جهت دریافت دوز سوم واکسن به پایگاههای واکسیناسیون مراجعه کنند.

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ودرمانی مازندران

خواندن 253 دفعه

تماس با ما

سایت های مفید

8327138
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
977
2212
5540
5540
55541
48083
8327138

پیش بینی امروز
3360


آی پی شما3.237.0.109