• تماس با ما: 01152221462
  • Info@hcch.ir

Blog

سرطان پستان، پروستات، معده و کولوکتال شایع ترین سرطان ها در مازندران هستند

آذر 03 1398
دبیر علمی هشتمین همایش ملي راهکارهاي ارتقا سلامت و چالش ها با محوريت سرطان که در ساري برگزار شد با بيان اينکه دو کار گروه جهت برنامه ريزي اين همايش تشكيل شد، از ارسال ۲۰۲ مقاله به اين جشنواره خبر داد كه ۱۵۷ مقاله پذيرفته شده است.
دکتر احسان زابلی، دبیر علمی هشتمین همايش ملي راهکارهاي ارتقا سلامت و چالش ها با محوريت سرطان با بيان اينکه از سال گذشته برنامه ريزي هاي لازم براي برگزاري اين همايش انجام شد، گفت: دو کار گروه در مركز جامع سرطان و دانشكده نسيبه ساري برگزار شد و فراخوان اين جشنواره ارسال شد.
وی با بیان اینکه ۲۰۲ مقاله به این جشنواره ارسال و ۱۵۷ مقاله پذيرفته شده است، افزود: با توجه به اينکه شناسايي به موقع سرطان مي تواند شانس درمان را افزايش دهد هدف اين همايش نيز آشنايي با روش هاي نوين تشخيص و درمان سرطان است.
دکتر زابلی محورهای همایش را اپیدميولوژي و عوامل خطر سرطان، علائم و نشانه هاي سرطان، روش هاي پيشگيري و غربالگري سرطان و مراقبت پرستاري بعد از جراحي عنوان کرد.
دبیر علمی همایش با بیان اينکه در کشور بيشترين شيوع سرطان معده در مردان و سرطان پستان در زنان مي باشد، گفت: با راه اندازي مرکز جامع سرطان در استان اقدامات خوبي در شناسايي و ثبت بيماران انجام شد که براساس آن سرطان پستان، پروستات، معده و كولوكتال شايع ترين سرطان ها در مازندران محسوب مي شود.
 
منبع : سایت دانشگاه علوم پزشکی مازندران
خواندن 127 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

About The Author

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.